Záclony a závěsy

Závěsy jsou jedním z nejpoužívanějších stínících produktů. Staly se nedílnou součástí komerčních prostor i rodinných domů či bytů. Hlavními důvody jejich použití v interiéru je zastínění, dekorace, tlumení hluku, rozdělení prostoru nebo částečná tepelná izolace. Nejčastěji se používá kombinace záclon a závěsů.

Rozdíly mezi záclonami a závěsy

Záclona je textilie, která je zpravidla průhledná nebo poloprůhledná a její hlavní funkcí je zamezení nežádoucích pohledů z venku do místnosti.

Hlavní funkcí závěsu, je na rozdíl od záclony, zamezení pronikání světla z nebo do budovy. V poslední době se však spíše obecně hovoří o dekorativních závěsech na okna, které se vyrábí z látek v různých hustotách tkanin.

Díky široké nabídce látek můžeme skvěle doladit každý interiér.

Oblast použití

  • zastínění oken a prosklených ploch
  • zlepšení akustiny
  • rozdělení prostoru

Způsoby provedení záclona a závěsů

Nejen výběr tkanin ale také výběr šití je u záclon a závěsů důležitý. V dnešní době je již možné vybírat ze široké škály způsobů šití.

Nejznámějším způsobem šití je nařasení pomocí řasících pásek. Vybírat je možné z mnoha druhů řasících pásek s různými šířkami a různými efekty, které při nařasení vytvoří.

Druhou možností je šití s využitím tzv. flexi háčků, které vytvářejí pravidelné nařasení. Výhodou tohoto stylu šití závěsů a záclon, že flexi háčky, které jsou všité v tkanině jsou výškově stavitelné (díky posunu po platové výztuži) a tím si zajistit překrytí kolejnice nebo takto vyrovnávat případné nerovnosti podlahy.

Novým a velmi oblíbeným způsobem šití je šití wellenvorhang. Takto ušití záclony a závěsy vytvářejí pravidelné vlny, které jsou od sebe vzdáleny 8cm. Pravidelnost vln zajišťuje speciální řasící páska a také jezdce umístěné v kolejnici, kterou jsou spojeny šňůrou. Vlnité záclony a závěsy jsou vždy umístěny pod kolejnicí a zpravidla se kombinují s designovými kolejnicemi a garnýžemi.

Při šití závěsů a záclon na závěsové tyče bez jezdců je možné použít speciální řasící pásku, která se poté navleče na záclonou tyč nebo ušít závěs s oky, která jsou naraženy na tkaninu.

Blackoutové závěsy

Dekorační látky na závěsy se často používají pouze z estetických důvodů. Takové typy závěsů se v interiéru nezatahují vůbec, nebo například jen večer, aby nebylo do rozsvícené místnosti úplně vidět.

Neprůhledné závěsy se šijí z látek o různé hustotě tkaní, pokud ale mají prostor skutečně zatemnit, využívají se speciální látky nebo podšívky pro šití black out závěsů. Blackoutový závěs pak nepropustí světlo dovnitř ani ven.

Kde nás najdete

Kontaktní údaje

LOUVER DESIGN

28. října 1810/86

702 00 Ostrava

(vchod z ulice Porážkova)

Tel. 602 217 950

IČO: 01913565

O nás

Jsme firma, která se zabývá stínící technikou již více než 10let, a to jak v exteriéru, tak v interiéru. Snažíme se našim zákazníkům poskytnout komplexní řešení a individuální přístup - od technického návrhu, přes cenovou nabídku až po samotnou montáž proškolenými techniky. 

Navštivte náš nově otevřený showroom a vyzkoušejte si všechny výrobky. Na ploše 120mje představen veškerý sortiment, který nabízíme a to včetně plně funkční pergoly RENSON Camargue. Rádi Vám ukážeme katalogy, vzorníky a navrhneme řešení, abyste byli maximálně spokojeni. 

Těšíme se na Vaši návstěvu. 

OBCHODNÍ FIRMA: Tomáš Šimský ADRESA: Rakovecká 558, Řepiště, 739 32 IČO: 019 13 565

Search